Webdesign a vývoj webu

#Web
#Wordpress
#Atomic design
#Figma
#Vizuální rozvržení/UX
#Responzivní

Navrhneme grafickou vizualizaci Vašeho webu tak, aby z něj vyzařovala originalita a důvěryhodnost. Vytvoříme Vám krásné osobní stránky, stejně jako komplexní webové portály, které budou nejen moderní, ale i graficky vyladěné, s ohledem na požadavky výkonnostní reklamy. Vytvoříme Vám k němu i tzv. style guide, tedy přehledný manuál grafiky pro ulehčení práce na Vašem webu a ušetření peněz v budoucnu.

Víme, že u webu nejde jen o vkusnou grafiku. Proto vždy, než se pustíme do návrhu a vývoje, provedeme analýzu užití. Musíme zjistit, jak se uživatelé chovají na Vašem současném webu, kde jsou technologické nedostatky i obsahové nesrovnatelnosti. Web Vám jednoduše navrhneme tak, aby Váš zákazník či klient rychle poznal hodnoty Vašeho podnikání a snadno se na stránkách cítil jako doma. Díky tomu Vám pak můžeme připravit návrhy, které budou odpovídat nejen Vašim požadavkům, ale hlavně potřebám Vašich zákazníků. 

Vše poté nakódujeme a postavíme na moderních základech, díky kterým budete oproti konkurenci o mílový krok napřed. Máme zkušenosti s většinou nejrozšířenějších redakčních systémů, které, již pro naše potřeby upravené, využíváme ve vývoji webů a portálů. Váš web tak poběží na pevných základech a bude připraven i pro pozdější možné rozšíření. Samozřejmostí je optimalizace Vašeho webu pro všechny druhy relevantního zobrazení – mobily, tablety či počítače v různých rozlišeních.

1

Seznámení se u dobré kávy

Hned ze začátku se s našimi novými klienty rádi potkáváme u kávy a jen si s nimi povídáme. Zajímá nás, co děláte, v čem podnikáte, jaké máte konkurenční výhody a v čem jste lepší než Vaše konkurence. Pokud už máte funkční webové stránky, ukážete nám je a my je spolu skrz naskrz projdeme, řeknete nám, co se Vám na nich nelíbí, co byste přidali a co se Vám líbí na jiných stránkách. My si vše zapíšeme a zeptáme se na několik málo doplňujících otázek a specifikací. Také s Vámi probereme Váš rozpočet a možnosti.
2

Náčrty webu a wireframy

Jakmile budeme znát všechny potřebné informace, vrhneme se na první náčrty webu, kterými si interně utřídíme nápady na webdesign a vývoj webu. Finalista těchto rychlých náčrtů poté putuje do elektronické podoby a začneme vytvářet první wireframy.

Wireframe je trochu techničtější náčrt webu, který je takovým prostředníkem mezi rychlým náčrtem a finálním designem. Jde o ujasnění si struktury, ještě než začneme pečlivě volit barvy, stíny, typy fontů a celý vizuál. Jelikož nás nebudou zatěžovat vizuální prvky, nad kterými později trávíme hodiny času, můžeme wireframy dle potřeb nejrůzněji předělávat bez strachu ze ztracené práce. Vše také konzultujeme se zkušenými odborníky na efektivitu uživatele.

Finální wireframy, ve stejném počtu jako počet podstránek Vašeho nového webu, Vám odprezentujeme a okomentujeme. Pokud bude vše v pořádku, posuneme se k další části projektu.

3

Vizuální styl a style guide

V této fázi máme strukturu Vašeho webu hotovou a odsouhlasenou a začíná se vytvářet vizuální část. Pokud máte nějaké firemní barvy, logo nebo již vytvořenou firemní identitu, materiály nám předáte a my na základě již existujících pravidel začneme tvořit vizuál Vašeho webu.

Pokud budeme vizuál tvořit my, od píky Vám navrhneme vše potřebné pro konzistentní, moderní a originální vzhled, od typu fontů, barev, stylů obrázků a ikon až po pravidla zaoblení elementů, stínů a tlačítek. Všechny naše výstupy zaznamenáme do tzv. style guidu, který bude sloužit jako manuál použití vizuálu pro Vás nebo nějakou jinou firmu spravující Váš web/brand v budoucnu. Všechno přehledně okomentované, popsané, odůvodněné. Tak to máme nejraději.

4

Nakódování webu a finalizace projektu

Web je strukturově a vizuálně navržen. Výstup Vám opět nasdílíme a okomentujeme vše podstatné. Jakmile nám naposledy odsouhlasíte návrh, všechny materiály a dokumentaci předáváme kodérům, kteří Váš web přesně naprogramují do navržené podoby, k tomu Vám ho ještě zabezpečí, optimalizují pro rychlost a nastaví pravidelné zálohování v případě potřeby.

Po úspěšném dokončení a nahrání na hosting Vám předáme přihlašovací údaje a všechny potřebné informace pro budoucí provoz webu.

Ukázky naší práce

Kompresory-vzduchotechnika.cz

Předělávali jsme mobilní web rozsáhlého eshopu
Šipka doprava

HAJAPA - Specialista na reality

Dělali jsme webdesign stránek realitní kanceláře
Šipka doprava

Zaujali jsme vás?

Postaráme se vám o brand, marketing i web. Pojďme se seznámit.

Vyplňte formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

  Ikona
  David Pelán
  Tel. +420 602 788 909
  Email: info@prongy.cz
  Otázky a odpovědi

  Kolik mě bude stát vytvoření webu?

  To bohužel nedokážeme takto dopředu říct. Každý web je velice specifická záležitost, s níž je spojeno mnoho faktorů. Napište nám, co přesně máte v hlavě, a my Vám vyčíslíme orientační cenu.

  Nejsem z Brna, vadí to? Je možné se i tak sejít osobně?

  Určitě to nevadí, rádi s Vámi navážeme kontakt na dálku přes nejrůznější nástroje a aplikace, případně za Vámi přijedeme.

  Uděláte mi audit webu/kampaní?

  Ano, můžeme Vám udělat audit webu, marketingových kampaní nebo grafiky. Pokud již spolupracujete s nějakou externí firmou nebo člověkem na volné noze, my za Vás jejich práci zkontrolujeme a ukážeme, co dělají dobře a co naopak špatně.

  Je možná spolupráce na bázi procent z obratu?

  Vždy usilujeme o vzájemně výhodnou spolupráci. Pakliže se bude spolupráce na bázi procent z obratu vyplácet oběma stranám, není překážkou, abychom se tak domluvili.

  Je možná online konzultace?

  Ano, online konzultace rozhodně je možná.

  Uděláte mi jen grafiku/logo?

  Ano, pošlete nám Vaše zadání a po domluvě se na to naši grafici hned vrhnou.

  Jak často posíláte reporty?

  S klienty jsme v pravidelném kontaktu, a pokud to aktuální stav vyžaduje, může takový kontakt probíhat i na denní bázi. Reporty s reálnými výsledky pak posíláme vždy jednou měsíčně, a to v prvním týdnu následujícího měsíce.